Data publikacji: 2018-09-06     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze prewencji, kryminalni i dochodzeniowi, to obraz działań, które miały miejsce w Gdańsku. Celem tej policyjnej akcji było wytypowanie i zatrzymanie osób odpowiedzialnych za rozbój i pozbawienie wolności 30-latka. Funkcjonariusze szybko i skutecznie doprowadzili do zatrzymania dwóch osób związanych z tym przestępstwem. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast za pozbawienie wolności człowieka w więzieniu można spędzić nawet 5 lat.

04.09.2018 r. około godziny 12.50 policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na ul. Podwale Staromiejskie doszło do pozbawienia wolności człowiek. Z informacji zdobytych na miejscu zdarzenia ustalono, że do ogródka jednej z restauracji weszło trzech sprawców, którzy siłą zmusili 30-letniego obywatela Chin do wejścia do pojazdu, którym odjechali z miejsca przestępstwa. Z ustaleń policjantów wynika również, ze pokrzywdzonemu został siłą zabrany portfel.

W związku ze zdarzeniem natychmiast zarządzono działania pościgowo- blokadowe na terenie Gdańska oraz w miejscowościach ościennych podczas których, policjanci dokładnie sprawdzali typowane auta. Do działań zaangażowano policjantów wszystkich wydziałów oraz innych jednostek Policji.

Po kilku godzinach w wyniku działań pościgowo- blokadowych ok. 23.00 na ul. Sopockiej w Gdyni policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 57-letniego obywatela Rosji, kierowcę samochodu marki Audi, który może mieć ścisły związek z przestępstwem. Mężczyzna obecnie przebywa w policyjnym areszcie. Pojazd, którym jechał mężczyzna został zabezpieczony procesowo na policyjnym parkingu.

Wczoraj po południu doszło do kolejnego zatrzymania osoby podejrzewanej o to przestępstwo. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom policjantów z wydziału operacyjno-rozpoznawczego gdańskiej komendy zatrzymano 62-letnią mieszkankę Gdańska podejrzewaną o uprowadzenie 30-latka. Zatrzymanie trzeciej osoby mogącej mieć związek ze sprawą jest kwestia czasu.

Równolegle inni policjanci zdobyli informację o tym gdzie przebywa pokrzywdzony, 30 latek. Mężczyzna jest bezpieczny i został przesłuchany przez policjantów.

Już wkrótce zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury. Funkcjonariusze przekażą tam również materiały tej sprawy z wnioskiem o wszczęcie śledztwa. Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności natomiast za pozbawienie wolności człowieka w więzieniu można spędzić nawet 5 lat.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.