Data publikacji: 2018-09-03     Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsku

Policjanci z Gdańska zatrzymali mężczyznę, który pod koniec lipca tego roku włamał się do kościoła przy ul. Kaplicznej w Gdańsku i ukradł z niego skrzynkę z datkami. W miniony weekend sąd aresztował mężczyznę na najbliższe miesiące. Niewykluczone, że 32-latek ma związek z podobnymi tego typu zdarzeniami, do których dochodziło w Gdańsku w kwietniu oraz w maju tego roku. Za kradzież z włamaniem może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do kościoła przy ul. Kaplicznej w Gdańsku. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, ustalili, że zatrzymany przez nich 32-latek, 23 lipca tego roku wyłamał zamek w drzwiach do kościoła i ukradł z jego wnętrza skarbonkę z datkami.
Policjanci do prowadzonych czynności zabezpieczyli zapisy monitoringu, na których znaleźli wizerunek sprawcy tego przestępstwa. Wizerunek podejrzanego przekazali z prośbą o publikację i pomoc w ustaleniu jego tożsamości lokalnym mediom.

Podczas weryfikacji wszystkich zdobytych informacji m.in. zapisom monitoringu, przesłuchaniom świadków oraz wykonanym na miejscu oględzinom, policjanci wytypowali i zatrzymali 32- letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania, który w miniony piątek trafił do policyjnej celi, a następnego dnia został przesłuchany przez prokuratora, który postawił mu zarzut kradzieży z włamaniem.
32-latek w przeszłości był wielokrotnie notowany za tego typu przestępstwa, dlatego może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów  zdecydował o aresztowaniu 32- latka.
Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą, ponieważ niewykluczone, że zatrzymany przez nich mężczyzna ma związek z innymi tego typu przestępstwami, do których doszło na terenie Gdańska w kwietniu i w maju tego roku. Jeżeli informacje zebrane przez policjantów potwierdzą się, mężczyzna może mieć uzupełnione zarzuty.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.