Data publikacji: 2018-08-31     Jednostka: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku

30 sierpnia br. rozpoczęła się ogólnopolska akcja pn. „Bezpieczna autostrada”. Policja wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym przygotowała specjalną broszurę dla kierowców. Pomorscy policjanci w dniu rozpoczęcia akcji na bramkach wyjazdowych z autostrady AmberOne rozdawali drobne upominki związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

 Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym przygotowało broszurę informacyjną pn. „Bezpieczna autostrada”. Inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej pod tą samą nazwą odbyła się w ubiegły czwartek podczas briefingu prasowego w siedzibie PZM w Warszawie o godz. 11:00. Celem działań jest zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego w obszarze podstawowych zasad mających wpływ na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na autostradach.

Policjanci z pomorskiej drogówki w dniu rozpoczęcia akcji przygotowali punkty kontrolne na bramkach wjazdowych/wyjazdowych z autostrady AmberOne. Podczas kontroli kierujący otrzymywali drobne upominki związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.