Data publikacji: 2018-08-30     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wczoraj policjanci z komisariatu śródmieście zatrzymali 74-letnią kobietę, która kradła perfumy w drogerii jednej z sieci na terenie Gdańska. Część ukradzionych perfum policjanci odzyskali w jej domu. Kobieta usłyszała zarzuty dotyczące kilkunastu kradzieży. Teraz grozi jej kara do 5 lat więzienia.


W połowie lipca policjanci z komisariatu na Śródmieściu przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży perfum w drogerii jednej z sieci na terenie Gdańska. Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy w trakcie swojej pracy sprawdzili oraz przeanalizowali monitoring, a następnie wytypowali osobę, która mogła tej kradzieży dokonać.  Podczas dalszej pracy nad ta sprawą policjanci zdobyli informację o tym, że ta sama osoba dokonała kilku innych kradzieży perfum w tej samej, oraz w innej drogerii. Łączna wartość ukradzionych perfum to prawie 1 tys. zł.


W środę ok. południa policjanci, którzy znali już rysopis osoby kradnącej perfumy zauważyli w drogerii kobietę, która odpowiadała wizerunkowi sprawcy. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Sprawcą tych kradzieży okazała się 74-letnia mieszkanka Gdańska. Podczas dalszych czynności kryminalni zabezpieczyli w mieszkaniu zatrzymanej kilka sztuk perfum.
Kobieta usłyszała także zarzuty dotyczące kradzieży czterech sztuk perfum znanych marek o łącznej wartości prawie 1 tys. zł.


Kradzież mienia jest zagrożona karą do 5 lat więzienia.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.