Data publikacji: 2018-08-29     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym Komenda Miejska Policji w Gdańsku realizuje przedsięwzięcia, które mają na celu podniesienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Policjanci już teraz sprawdzają oznakowanie i stan techniczny przejść dla pieszych w okolicach szkół. Gdy rozpocznie się nowy rok szkolny, policjanci obejmą szczególnych nadzorem drogi w rejonie placówek oświatowych. Funkcjonariusze zapowiadają kontrole drogowe w tych miejscach.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci z wydziału ruchu drogowego gdańskiej komendy miejskiej rozpoczęli już teraz kontrolę infrastruktury drogowej w okolicach szkół. Sprawdzają oznakowanie, stan techniczny znaków drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. Na skutek tych kontroli, pierwsze wnioski dotyczące uzupełnienia ujawnionych nieprawidłowości trafiły do zarządcy drogi.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego należy się liczyć ze zwiększeniem natężenia ruchu pieszych i pojazdów w okolicach szkół. Dlatego też policjanci obejmą szczególnym nadzorem drogi w rejonie gdańskich szkół podstawowych. Funkcjonariusze zwrócą uwagę między innymi na prędkość kierowców oraz omijanie i wyprzedzanie w rejonie przejść. Będą również obserwować zachowanie się pieszych na drodze. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i przypomnienie kierowcom o rozpoczęciu roku szkolnego oraz o zachowaniu przez nich szczególnej ostrożności przede wszystkim w rejonie szkół.

Trzeci etap akcji będzie polegał na przeprowadzaniu zajęć dla uczniów m.in. z zagadnień bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz edukacji komunikacyjnej. Od pierwszych dni września policjanci będą odwiedzali szkoły, by przeprowadzić spotkania z najmłodszymi uczniami. Funkcjonariusze poruszą temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, dokładnie omawiając zasady dotyczące zachowania bezpieczeństwa przechodzenia przez przejście dla pieszych. Policjanci dużo uwagi poświęcą też uświadomieniu dzieciom, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku czy na odzieży.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.