Data publikacji: 2018-08-27     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

W sobotę policjanci ruchu drogowego obsługiwali wypadek, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Hynka i Startowej. Podczas sprawdzania danych poszkodowanego i sprawcy zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że obaj są poszukiwani. Jeden z poszukiwanym trafił do aresztu.

W sobotę o godzinie 12:00 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie, że na skrzyżowaniu ulic Hynka i Startowej doszło do wypadku. Funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia i ustalili, że 35-latek kierujący samochodem honda civic jadąc ul. Hynka, podczas skrętu w lewo w ul. Startową zderzył się z jadącym z naprzeciwka 27-latkiem, który kierował motorowerem Yamaha. Na skutek zdarzenia motorowerzysta z urazem lewej ręki trafił do szpitala.

Podczas czynności w tej sprawie, policjanci ruchu drogowego sprawdzili dane sprawcy, jak i pokrzywdzonego w tym zdarzeniu. Okazało się, że 35-letni gdańszczanin jest osobą poszukiwaną przez gdyński sąd, celem ustalenia miejsca pobytu, natomiast 27-letni kierowca motoroweru jest poszukiwany przez gdański sąd celem doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego do odbycia kary pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.