Data publikacji: 2018-08-27     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

W piątek rano gdańscy policjanci zabezpieczyli udostępnione w sieci nagranie, na którym widać pobicie starszego mężczyzny. W związku z tym zdarzeniem już po południu kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców Gdańska. Sąd orzekł wobec nich areszt tymczasowy. Za udział w pobiciu grozi do 3 lat więzienia, naruszenie miru domowego jest zagrożone karą więzienia do roku.

W piątek rano policjanci z gdańskiej komendy otrzymali informację o tym, że w sieci został udostępniony film, na którym widać jak trzech młodych mężczyzn siłą wchodzi do mieszkania starszego mężczyzny, a następnie jeden z nich go bije. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli to nagranie i zaczęli sprawdzać jego autentyczność oraz to, gdzie mogło dojść do tego zdarzenia.

W trakcie czynności funkcjonariusze sprawdzili i przeanalizowali wszystkie informacje, które pojawiły się w sieci oraz te, które zaczęły do nich napływać od osób je oglądających. Do gdańskiej komendy wpłynęło również zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa od Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich I Ksenofobicznych.

Sprawą od początku zajmowali się kryminalni, którzy dokładnie sprawdzili wytypowane adresy, przeprowadzili wiele rozmów z mieszkańcami nieruchomości, w których mogło dojść do tego zdarzenia, sprawdzili też wszystkie informacje zdobyte w trakcie pracy nad tą sprawą.

Jeszcze w piątek kryminalni krótko po godzinie 15.00 zatrzymali w Nowym Porcie trzech mężczyzn w wieku 19,23 oraz 29 lat odpowiadających za to zdarzenie, dwóch z nich zastało zarejestrowanych na zabezpieczonym wcześniej nagraniu. Mężczyźni wstępnie przyznali się do winy. Noc spędzili w policyjnym areszcie. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli  telefony komórkowe sprawców oraz komputer, które zostały przekazane do dalszych badań biegłemu.

Funkcjonariusze dotarli również do poszkodowanego, 58-letniego mieszkańca Gdańska i przyjęli od niego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. W sobotę sprawcy usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia wspólnie i w porozumieniu oraz naruszenia miru domowego. W niedzielę wobec podejrzanych sąd orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za udział w pobiciu grozi do 3 lat więzienia, naruszenie miru domowego jest zagrożone karą więzienia do roku.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.