Data publikacji: 2018-08-27     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 21-latkowi z Gdańska, którego policjanci gdańskiej drogówki zatrzymali wczoraj do kontroli drogowej. Okazało się, że mężczyzna nie ma żadnych uprawnień do kierowania i dodatkowo posługuje się fałszywym prawem jazdy.

Wczoraj w nocy policjanci ruchu drogowego patrolowali rejon ulicy Grunwaldzkiej. W pewnym momencie zauważyli kierowcę fiata, który przejechał skrzyżowanie ulicy Grunwaldzkiej i Wyspiańskiego przy palącym się dla niego na czerwonym świetle. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i podjęli interwencję wobec kierowcy, który złamał przepisy. Kierujący okazał policjantom dokument prawa jazdy, jednak po sprawdzeniu w systemie informatycznym funkcjonariusze ustalili, że kierujący nie ma uprawnień do kierowania pojazdami i nigdy takich nie posiadał.

Dokument, którym posłużył się kierowca, okazał się fałszywy. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany. Za nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i jazdę bez upewnień 21-latek otrzymał mandat karny. Natomiast za posłużenie się fałszywym dokumentem już przed sądem grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.