Data publikacji: 2018-08-25     Jednostka: Komisariat Policji VI w Gdańsku/KMP Gdańsk

Wczoraj rano gdańscy policjanci zabezpieczyli udostępnione w sieci nagranie, na którym widać pobicie starszego mężczyzny. W związku z tym zdarzeniem już po południu policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Gdańska. Sprawcy przebywają w policyjnym areszcie. Za pobicie grozi do 5 lat więzienia, naruszenie miru domowego jest zagrożone karą więzienia do roku.

W piątek rano policjanci z gdańskiej komendy otrzymali informację o tym, że w sieci został udostępniony film, na którym widać jak trzech młodych mężczyzn siłą wchodzi do mieszkania starszego mężczyzny, a następnie jeden z nich go bije. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli to nagranie i zaczęli sprawdzać jego autentyczność oraz to, gdzie mogło dojść do tego zdarzenia.


W trakcie czynności funkcjonariusze sprawdzili i przeanalizowali wszystkie informacje, które pojawiły się w sieci, oraz te, które zaczęły do nich napływać od osób, które obejrzały to nagranie. Do gdańskiej komendy wpłynęło również zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa od Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich I Ksenofobicznych.


Sprawą od początku zajmowali się kryminalni, którzy dokładnie sprawdzili wytypowane adresy, przeprowadzili wiele rozmów z mieszkańcami nieruchomości, w których mogło dojść do tego zdarzenia, sprawdzili też wszystkie informacje, które zdobyli w trakcie pracy nad tą sprawą.
Wczoraj policjanci kryminalni krótko po godzinie 15.00 zatrzymali w Nowym Porcie trzech mężczyzn w wieku 19,23 oraz 29 lat odpowiadających za to zdarzenie, dwóch z nich zastało zarejestrowanych na zabezpieczonym wcześniej nagraniu. Mężczyźni wstępnie przyznali się do winy. Noc spędzili w policyjnym areszcie, jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszą zarzuty dotyczące pobicia oraz naruszenie miru domowego.

Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu telefony komórkowe oraz komputer, które zostaną przekazane do badań biegłemu.
Policjanci również przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie od 58-letniego mieszkańca Gdańska.


Za pobicie grozi do 5 lat więzienia, naruszenie miru domowego jest zagrożone karą więzienia do roku.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.