Data publikacji: 2018-08-24     Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku

Dziś w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego po raz kolejny przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na niedopuszczenie do nielegalnych wyścigów na ul. Grunwaldzkiej. Działania te miały na celu dyscyplinowanie kierujących nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego i zwalczanie agresywnych zachowań na drodze. Podczas akcji funkcjonariusze wylegitymowali 11 kierujących,  którzy najprawdopodobniej chcieli wziąć udział w wyścigach. Wśród nich było 6 osób, które złamały przepisy, w tym jeden kierowca z aktywnym zakazem sądowym prowadzenia pojazdów.

W związku z informacjami o organizowaniu nielegalnych wyścigów na ul.Grunwaldzkiej w Gdańsku dziś w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejne działania kontrolno-prewencyjne mające na celu zapobieganiu takich zachowań. Głównych celem tych działań było zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez dyscyplinowanie kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci skontrolowali 11 kierujących, którzy najprawdopodobniej chcieli wziąć udział w wyścigach. Funkcjonariusze zweryfikowali ich stan trzeźwości i sprawdzili wyposażenie ich samochodów oraz wymagane dokumenty.

W czasie działań policjanci podjęli interwencję wobec 7 kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego poprzez niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie czy brak dokumentów, a także aktualnych badań technicznych pojazdu. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego kierowcę audi, który przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle.  Kontrola wykazała, że na mężczyźnie ciąży zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązywał go jeszcze do marca 2023 roku. Za złamanie tego zakazu 28-latkowi z Sopotu grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.