Data publikacji: 2018-08-23     Jednostka: KMP Gdańsk / KWP Gdańsk

W najbliższy weekend na pomorskich drogach pojawi się więcej patroli Policji wyposażonych w mierniki prędkości. Należy spodziewać się także pojazdów nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestrator. Pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Policjanci sprawdzą także czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Pomorscy policjanci przeprowadzą trzydniowe działania „Prędkość”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Policjanci sprawdzą także czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zwrócą także uwagę na sposób przewożenia najmłodszych pasażerów.

Paradoksalnie do najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych dochodzi kiedy warunki atmosferyczne sprzyjają bezpiecznej podróży. Kierowcy czując się pewnie na suchej i dobrej nawierzchni, przeceniają swoje umiejętności, co czasami staje się przyczyną wypadku. Większa prędkość powoduje, że zmniejsza się czas na właściwą reakcję, na pojazd działają większe siły, wydłuża się droga zatrzymania pojazdu, skutki zdarzenia z każdym kilometrem na godzinę są tragiczniejsze.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące oraz nałożeniem mandatu karnego do 500 zł, konto kierowcy natomiast zostanie zasilone dziesięcioma punktami karnymi.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.