Data publikacji: 2018-08-23     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Brak uprawnień, poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie, brak dokumentów i polisy OC – to wykroczenia, jakich dopuścił się 18-latek kierujący bmw w Gdańsku na ulicy Grunwaldzkiej, którego zatrzymali policjanci Mundurowi skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. Za brak polisy OC Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przewiduje karę do 4200 złotych.

Wczoraj przed godz. 19:00 na ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na bmw, którym kierował młody mężczyzna. Auto na tylnych reflektorach miało naklejoną przyciemnioną folię, a dodatkowo jeden klosz był pęknięty. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że to niejedyna niesprawność pojazdu. Samochód miał lampy bez homologacji  i powodował nadmierny hałas. Dodatkowo 18-latek z Opola poruszał się tym samochodem bez uprawnień i bez dowodu rejestracyjnego. W trakcie kontroli wyszło również na jaw, że pojazd nie jest ubezpieczony.  W rozmowie z policjantami 18-latek przyznał, że zawsze był karany za to wykroczenie mandatem.

Tym razem policjanci z Gdańska skierują wniosek do sądu o ukaranie mężczyzny za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Będą też wnioskować o orzeczenie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. W związku z tym że samochód, którym kierował 18-letni mieszkaniec Opola zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym, został odholowany na parking strzeżony. Dodatkowo o braku ubezpieczenia zostanie poinformowany ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny. Za brak polisy OC, UFG przewiduje karę do 4200 złotych.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.