Data publikacji: 2018-08-22     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali mężczyznę, który ukradł ubrania w sklepie sportowym. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyna jego kradzież w gdańskiej galerii. Wszystkie rzeczy policjanci oddali właścicielom. Teraz mieszkańcowi Elbląga grozi kara do 5 lat więzienia.


We wtorek o godz. 15.30 policjanci z komisariatu przy ul. Białej odebrali zgłoszenie o kradzieży w sklepie sportowym, w jednej z gdańskich galerii. Funkcjonariusze pojechali tam natychmiast i na miejscu zatrzymali 44-letniego mieszkańca Elbląga, który ukradł sportową odzież i schował do torby podróżnej, którą miał przy sobie. Kradzież zgłosili pracownicy sklepu.

W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy mężczyźnie również cztery pary obuwia marki, której punkt handlowy również znajduje się w galerii. Mężczyzna nie posiadał dowodu zakupu i policjanci postanowili dokładnie sprawdzić tę informację. Podczas dalszej pracy funkcjonariusze ustalili, że 44-letni mieszkaniec Elbląga ukradł buty z innego sklepu w tej samej galerii.

Policjanci w trakcie przeszukania bagażu należącego do mężczyzny zabezpieczyli ubrania i obuwie o łącznej wartości ponad 1300 zł. Odzyskane w całości mienie trafiło do właścicieli, zatrzymany 44-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Mężczyzna jeszcze dzisiaj najprawdopodobniej usłyszy zarzuty dotyczące kradzieży mienia.
Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.