Data publikacji: 2018-08-21     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policjanci z komisariatu na Oliwie odwiedzili wychowanków przedszkola nr 39 w Gdańsku. Podczas spotkania opowiadali o swojej pracy, uczyli małych słuchaczy jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych, pod jaki numer telefonu dzwonić o pomoc.

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji IV w Gdańsku zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną odwiedzili wychowanków przedszkola nr 39. Funkcjonariusze opowiadali dzieciom o swojej pracy, co wywołało wśród nich ogromne zainteresowanie.

W trakcie spotkania z 40-osobową grupą przedszkolaków funkcjonariusze nauczyli małych słuchaczy co mają zrobić, gdy się zgubią i jak się zachować przy kontakcie z osobami obcymi.

Jednym z tematów pogadanki były również zasady ruchu drogowego.

Po części teoretycznej był czas na wspólne zabawy i konkurs wiedzy. Mali słuchacze na koniec spotkania skorzystali z okazji, aby wsiąść do radiowozu i usłyszeć dźwięk policyjnej syreny.

Policjanci z gdańskich komisariatów dbając o bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Gdańska prowadzą cykliczne spotkania profilaktyczne m.in. w przedszkolach i wśród najmłodszych klas szkół podstawowych.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.