Data publikacji: 2018-08-21     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Gdańscy policjanci z wydziału prewencji w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” objętej patronatem ministerialnym spotkali się z kolejnymi uczestnikami półkolonii. W spotkaniu uczestniczyły dzieci oraz młodzież w wieku od 8 do 19 lat. Funkcjonariusze rozmawiali ze słuchaczami na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

Wczoraj funkcjonariusze wydziału prewencji gdańskiej komendy, w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” pod patronatem ministerialnym, po raz kolejny w te wakacje spotkali się z uczestnikami półkolonii. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 44, a udział w nim wzięły dzieci i młodzież w wieku 8-19 lat.

Młodzi słuchacze dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą, w lesie, w górach i w domu. Policjanci opowiedzieli również co należy zrobić, kiedy spotyka nas nieprzewidziana i trudna sytuacja oraz jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi. Policjanci mówili dzieciom o zasadach funkcjonowania numerów alarmowych, a także przestrzegali przed kontaktami z osobami obcymi, szczególnie w sieci.

Były gry i zabawy, uczestnicy spotkania mogli wsiąść do radiowozu, przymierzyć kamizelkę i kask policyjny. Każdy otrzymał od policjantów drobny podarunek w postaci gadżetów.

Gdańscy policjanci współpracują na co dzień z wieloma instytucjami i fundacjami działającymi na rzecz dzieci. Poniedziałkowe spotkanie było odpowiedzią gdańskich policjantów na zaproszenie Fundacji Wspierania Rozwoju „Ja też”.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.