Data publikacji: 2018-08-16     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Podczas wczorajszego zabezpieczenia Orlen Maratonu Solidarności policjant ruchu drogowego zatrzymał 25-letniego kierowcę hondy, który zapytał go o drogę dojazdu do jednej z ulic. Kiedy funkcjonariusz zobaczył gdańszczanina za kierownicą samochodu, przypomniał sobie, że rok wcześniej zatrzymywał tego mężczyznę za jazdę autem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień do kierowania.

Wczoraj policjanci ruchu drogowego zabezpieczali „XXIV Orlen Maraton Solidarności”. Na trasie biegu funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem uczestników półmaratonu, innych użytkowników dróg, a także widzów obserwujących to wydarzenie.

Tuż przed godziną 12:00 na jednym z punktów zabezpieczenia - na skrzyżowaniu ulic Hallera i Mickiewicza do policjanta ruchu drogowego podjechał kierowca hondy, który zapytał funkcjonariusza o drogę dojazdu. Kiedy funkcjonariusz zobaczył mężczyznę za kierownicą auta, przypomniał sobie, że rok wcześniej zatrzymywał go, po tym jak ujawnił, że ten kierował samochodem bez uprawnień i będąc w stanie nietrzeźwości. Policjant natychmiast wylegitymował 25-letniego kierowcę hondy. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że na mężczyźnie ciąży aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go jeszcze do grudnia 2020 r.

25-letni gdańszczanin został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu na ul. Białej. Za złamanie zakazu sądowego odpowie teraz przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.