Data publikacji: 2018-08-16     Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku

We wtorek policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec 24-letniego gdańszczanina, który kierując mercedesem przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Okazało się, że młody gdańszczanin kierował samochodem pomimo wydanej decyzji o zatrzymaniu mu prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci będą teraz wnioskować o przedłużenie okresu zatrzymania jego prawa jazdy do 6 miesięcy.

We wtorek rano policjanci ruchu drogowego patrolowali rejon ulicy Grunwaldzkiej. W pewnym momencie zauważyli kierowcę mercedesa, który przejechał skrzyżowanie ulicy Grunwaldzkiej i Pomorskiej przy palącym się dla niego na czerwonym świetle. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i podjęli interwencję wobec kierowcy, który złamał przepisy. Podczas legitymowania mężczyzny okazało się, że kilka tygodni wcześniej gdańscy policjanci ruchu drogowego również na ul. Grunwaldzkiej interweniowali wobec 24-letniego mieszkańca Gdańska w związku z tym, że przekroczył on dopuszczalną prędkość o 56 km/h. Wtedy interwencja ta zakończyła się mandatem i zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące.

Wtorkowa interwencja zakończyła się dla 24 -latka ukaraniem dwoma mandatami karnymi na łączną kwotę 800 zł i nałożeniem 6 punktów karnych. Policjanci będą wnioskować również o wydłużenie okresu zatrzymania jego prawa jazdy do 6 miesięcy


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.