Data publikacji: 2018-08-14     Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 67-letniemu mężczyźnie, który przewoził w samochodzie zbyt dużą ilość pasażerów. Auto technicznie było przystosowane do przewozu 6 osób, tymczasem w mercedesie siedziało 9 pasażerów.

Wczoraj rano na ul. Na Ostrowiu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa sprintera, którym kierował 67-letni mieszkaniec Gdańska. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił nieprawidłowo przewożony ładunek. Policjanci przez uchylone w aucie drzwi zobaczyli też,  że w środku mercedesa znajduje się zbyt duża ilość osób. Potwierdziła to kontrola i oględziny pojazdu. Auto technicznie było przystosowane do przewozu 6 osób, tymczasem w samochodzie siedziało 9 osób, a część pasażerów podróżowała w przestrzeni ładunkowej pojazdu. Taki sposób podróżowania zagrażał bezpieczeństwu osób znajdujących się w aucie.

Wobec mężczyzny, który kierował samochodem, wyciągnięto odpowiednie konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali 67-latka mandatem karnym i zatrzymali mu prawo jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu na 3 miesiące.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.