Data publikacji: 2018-08-13     Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku

W najbliższy wtorek, 14 sierpnia na drogach województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy w wideorejestratorami będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się pojazdy.

Już jutro, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania prędkości, egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia kierującym jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci.

Nadmierna prędkość nieustannie jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia obrażenia. Na drogach należy spodziewać się policjantów wyposażonych w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejetratory.

Kaskadowe rozstawianie punktów kontrolnych ma przypominać kierowcom, że zgodnie z przepisami należy jeździć zawsze, także po minięciu policyjnego patrolu.Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.