Data publikacji: 2018-07-09     Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku

Dzięki pracy kryminalnych ze Śródmieścia odpowiedzialności karnej nie uniknie 38-latek, mężczyzna zaatakował 41-latka, któremu zabrał torbę z zawartością m.in. portfela z pieniędzmi i kartą bankomatową, dokumentów, telefonu komórkowego. Starty, jakie poniósł pokrzywdzony, oszacowano na 575 złotych. Ponadto zatrzymany przez policjantów mężczyzna miał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec 38-latka areszt tymczasowy. Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków w więzieniu można spędzić 10 lat.


4 lipca o godzinie 17.20 policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że nieznany sprawca, na terenie Śródmieścia zaatakował 41-latka. Sprawca pobił pokrzywdzonego, a następnie zabrał mu torbę, w której był m.in. portfel z pieniędzmi, karta bankomatowa, telefon komórkowy, dokumenty. Straty zostały oszacowane na 575 złotych.
Pracujący nad sprawą kryminalni z komisariatu na Śródmieściu bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy i jeszcze tego samego dnia około godziny 21.30, zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Podczas zatrzymania mężczyzny policjanci, znaleźli przy 38-latku środki odurzające m.in. amfetaminę i blisko 100 tabletek ecstasy.


Na podstawie zebranych dowodów 38-latek usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa, przesłuchał go prokurator. Zatrzymany przez policjantów 38-latek usłyszał zarzut rozboju oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. W miniony weekend sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował areszt wobec mężczyzny.


Za rozbój może grozić do 12 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 38-latek w przeszłości dopuszczał się przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznych ilości środków odurzających może mu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.