Data publikacji: 2018-07-09     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

"Pasy" taką nazwę nosiły wzmożone działania, jakie w piątek przeprowadzili gdańscy policjanci. Funkcjonariusze podczas działań zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzili też do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących bezpieczeństwu najmłodszych pasażerów.

W piątek gdańscy policjanci przeprowadzili działania "Pasy". Celem tej akcji jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania urządzeń służących do przewozu młodych pasażerów. Działania te mają także na celu wyrobienie w opinii publicznej przeświadczenia o nieuchronności poniesienia konsekwencji w przypadku niestosowania się do przepisów.

Podczas piątkowych działań skontrolowali 174 pojazdy, w tym 23 samochody ciężarowe. Stwierdzili, że 35 kierujących oraz dwóch pasażerów nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym taryfikatorem za jazdę bez zapiętych pasów kierowca może otrzymać mandat w wysokości 100 złotych oraz 2 punkty karne. Za pasażera możemy dostać mandat w wysokości 100 złotych i 4 punkt karne. Mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów otrzyma kierowca także w przypadku przewożenia dziecka w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami.

Pamiętajmy! Zapięte pasy bezpieczeństwa w momencie uczestniczenia w wypadku drogowym to najczęściej jedyna szansa na przeżycie. Zapnij pasy albo zapłacisz.... życiem, zdrowiem lub grzywną. Pamiętaj o tym zawsze!


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.