Data publikacji: 2018-07-05     Jednostka: Komisariat VIII Policji w Gdańsku

Dzielnicowi zatrzymali w środę 20-latka, który w trakcie interwencji naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Funkcjonariusze zainterweniowali ponieważ mężczyzna pił alkohol w miejscu niedozwolonym.  Mężczyzna podejrzewany jest również o posiadanie środków odurzających. Noc spędził w policyjnej celi. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

Policjanci codziennie spotykają się z niebezpiecznymi  osóbami, wobec których interweniują. To właśnie na funkcjonariuszach najczęściej skupia się agresja osób, które zatrzymują za popełnienie różnych przestępstw i wykroczeń. Do tego typu sytuacji doszło w środę. Dzielnicowi z komisariatu na Suchaninie w trakcie obchodu rejonu służbowego przy skrzyżowaniu ulic Góralskiej i Słowackiego zauważyli młodego mężczyznę, który pił piwo. Takie zachowanie jest wykroczeniem, dlatego policjanci podjęli w stosunku do niego interwencję. Mężczyzna nie był zachwycony widokiem stróżów prawa, zaczął intensywnie gestykulować rękoma i używał przy tym wulgarnych słów. W pewnym momencie mężczyzna zamachnął się na funkcjonariusza i oblał go przy tym piwem.

Interwencja w najgorszym wypadku mogła się dla 20-latka zakończyć za popełnione wykroczenie mandatem karnym, jednak w tej sytuacji policjanci nie mieli wyboru i musieli zatrzymać sprawcę przestępstwa.

W trakcie zatrzymania dzielnicowi znaleźli przy nim dwa woreczki z białym proszkiem, które po wstępnej analizie okazały się narkotykiem. Zabezpieczone środki odurzające zostaną poddane dalszym badaniom przez biegłego i to jego opinia wykaże jaki był ich skład.

Zatrzymany 20-letni mieszkaniec Gdańska spędził noc w policyjnej celi, dziś najprawdopodobniej usłyszy zarzut dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Niewykluczone, że usłyszy również zarzut posiadania środków odurzających.

Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.