Data publikacji: 2018-07-04     Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku

Dziś w nocy wywiadowcy z gdańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kopali w zaparkowane samochody. Sprawcy zniszczyli lusterka i drzwi w co najmniej 12 autach. Teraz grozi im do 5 lat więzienia, sąd może orzec również naprawienie wyrządzonych szkód.

Policjanci dziś w nocy o godz. 2.00 odebrali zgłoszenie o tym, że na ul. Klonowicza we Wrzeszczu dwóch młodych mężczyzn kopie w zaparkowane samochody. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, a tam od świadka przestępstwa zdobyli informacje dotyczące rysopisu sprawców. Policjanci od razu zaczęli szukać chuliganów, sprawdzali miejsca, w których mogli ukryć się sprawcy m.in. sąsiednie ulice, podwórka, zabudowania i klatki schodowe. To właśnie w jednej z nich po około 30 minutach znaleźli dwóch młodych mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi wandali.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Zatrzymany 18 i 21-latek to mieszkańcy Gdańska, w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi, mieli blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W czasie poszukiwań sprawców policjanci stwierdzili uszkodzenia w przynajmniej 12 samochodach. Były to wgniecenia w drzwiach i urwane lusterka. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki, którzy wykonali oględziny zniszczonych samochodów. Zostały również zabezpieczone m.in. ślady butów.

Funkcjonariusze od rana wykonują czynności z udziałem pokrzywdzonych, w trakcie, których przyjmują kolejne zawiadomienia o uszkodzonych samochodach.

Zatrzymani mężczyźni najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj usłyszą zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim.

Za to przestępstwo do 5 lat pozbawienia wolności, sąd może orzec również naprawienie wyrządzonych szkód.

 
 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.