Data publikacji: 2018-07-02     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

W piątek gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod nazwą „TELEFON". Podczas akcji ,funkcjonariusze skontrolowali 137 pojazdów, z czego dla 31 kierujących powodem kontroli było wykroczenie polegające na korzystaniu z telefonu podczas jazdy. Pamiętajmy, że rozmowa przez telefon komórkowy jest czynnikiem, który rozprasza uwagę podczas prowadzenia samochodu, a wtedy nie trudno o wypadek.

W piątek podczas krajowych działań „Telefon" policjanci ruchu drogowego z Gdańska dyscyplinowali kierujących zwracając im szczególna uwagę na korzystanie podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Łącznie funkcjonariusze skontrolowali 137 pojazdów.

W przypadku 31 kierujących powodem kontroli było wykroczenie związane z korzystaniem z telefonu podczas jazdy. Za nie stosowanie się do zakazu używania telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu grozi mandatem karny w wysokości 200 zł oraz 5 punktów karnych.

Należy pamiętać, że decydując się na naruszenie zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu narażamy się na dekoncentrację, a co za tym idzie stanowimy zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

 

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.