Data publikacji: 2018-06-28     Jednostka: Komisariat II Policji w Gdańsku

Policjanci z Komisariatu II w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Śródmieście prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy oraz biżuterii na szkodę starszego mieszkańca Gdańsk przez dwie kobiety, które 5 czerwca tego roku weszły do mieszkania starszej pani podając się za pracownice administracji. W związku z tą sprawą, funkcjonariusze publikują portrety pamięciowe dwóch kobiet, które mogą mieć związek z prowadzonym przez policjantów postępowaniem.

W dniu 5 czerwca 2018 roku przy ul. Podwale Staromiejskie w Gdańsku dwie kobiety podające się za pracownice administracji weszły pod pretekstem rozmowy i sprawdzenia instalacji wodno kanalizacyjnej do mieszkania starszej pani. Jedna z kobiet przebywała z pokrzywdzoną w łazience, a druga wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej chodziła po całym mieszkaniu i z szafek ukradła pieniądze oraz biżuterię.

W związku z tą sprawą, funkcjonariusze powołali biegłego rysownika w zakresie odtwarzania wyglądu, który na podstawie opisu pokrzywdzonej wykonał portrety pamięciowe dwóch kobiet, które mogą  mieć związek z prowadzonym przez policjantów postępowaniem.


Wszystkie osoby, które rozpoznają kobiety, lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem II Policji w Gdańsku mieszczącym się przy ul. Długa Grobla 4. Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc do Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego na nr (58) 328-44-83-12-22 lub na numer policjanta prowadzącego sprawę (58) 328-45-05 lub na numer alarmowy 997, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.