Data publikacji: 2018-06-28     Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku

 

W środę policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali mężczyznę, który ukradł z klatki schodowej dziecięcy wózek. Właścicielka skontaktowała się z dzielnicowym i opisała sprawcę. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę a wózek trafił do pokrzywdzonej. Sprawca kradzieży już usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu skontaktowała się z dzielnicowym z komisariatu we Wrzeszczu kobieta i zgłosiła, że został jej ukradziony dziecięcy wózek o wartości tysiąca złotych. Zgłaszająca znała rysopis sprawcy i podzieliła się tymi informacjami z dzielnicowym. Policjant po rozmowie z kobietą już wiedział kto może być odpowiedzialny za tą kradzież.

Według dzielnicowego sprawcą mógł być 60-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, którego czasami widywał w rejonie służbowym. Policjant szybko odszukał jego dane, ponieważ w przeszłości był przez niego legitymowany i przekazał te informacje innym funkcjonariuszom patrolującym ulice miasta. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali na Zaspie 60-latka. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a wczoraj usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odnaleźli również ukryty w krzakach wózek i oddali go zgłaszającej.

To już kolejna w tym tygodniu osoba zatrzymana przez policjantów, podejrzana o kradzież. Kilka dni temu w ręce policjantów trafili mężczyźni, którzy ukradli wózek rowerowy przeznaczony do przewozu dzieci. Przypominamy o zabezpieczaniu swoich rzeczy aby nie paść ofiarą kradzieży.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.