Data publikacji: 2018-06-27     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

29 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia na drogach powodowane przez kierowców korzystających podczas kierowania z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania telefonu w ręku. Policjanci chcą również uświadomić kierowców jakie niebezpieczeństwo stwarzają odrywając wzrok od drogi.

W najbliższy piątek policjanci na terenie całego województwa przeprowadzą działania „Telefony komórkowe”. Korzystanie z telefonu podczas kierowania jest prawdziwą zmorą na naszych drogach. Coraz więcej zdarzeń powodowanych jest przez osoby, które skupiają się na ekranie smartfona. Rekordziści potrafią przejechać kilkaset metrów nie patrząc na drogę. Zdarza się to bardzo często na prostych odcinkach dróg, gdzie pozornie jest najbezpieczniej. Nawet kilkusekundowy brak skupienia na prowadzeniu pojazdu może doprowadzić do tragedii.

Przypominamy, że korzystanie podczas kierowania pojazdem z telefonu komórkowego w sposób wymagający trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku jest wykroczeniem, za które policjant może nałożyć mandat karny w wysokości 200 zł. Nasze konto zasili 5 punktów karnych.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.