Data publikacji: 2018-06-27     Jednostka: Komisariat III Policji w Gdańsku

Policjanci z Wrzeszcza zatrzymali 29-latka podejrzanego m. in. o przywłaszczenie samochodu z wypożyczalni oraz posługiwanie się podrobionymi dokumentami przy próbie sprzedaży nieswojego auta. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, które dotyczyły oszustwa oraz przywłaszczenia samochodu. Za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu dzielnicowi na terenie jednego z autokomisów we Wrzeszczu zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymany przez nich 29-latek wypożyczył fiata o wartości 20 tysięcy złotych, ale pomimo zawartej umowy nie oddał samochodu o czasie i nie dobierał telefonów od właściciela wypożyczalni. Mężczyzna przywłaszczył sobie samochód, który potem posługując się podrobionymi dokumentami usiłował sprzedać w autokomisie. Do transakcji nie doszło ponieważ czujny pracownik autokomisu zweryfikował wszystkie informacje oraz dokumenty dotyczące auta i zaalarmował o nieprawidłowościach właściciela, który przyjechał na miejsce, ujął 29-latka i powiadomił policjantów, którzy zatrzymali oszusta.

Policjanci sprawdzili w policyjnej bazie danych tożsamość zatrzymanego mężczyzny. Okazało się, że mieszkaniec Gdańska jest poszukiwany do odbycia kary dwóch lat pozbawienia wolności za rozbój.

Wczoraj śledczy na podstawie zgromadzonych dowodów w tej sprawie przedstawili mężczyźnie dwa zarzuty dotyczące przywłaszczenia wypożyczonego auta, za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi zarzut dotyczył oszustwa polegającego na wprowadzeniu w błąd co do prawa własności oferowanego do sprzedaży auta i posłużenia się podrobioną umową kupna sprzedaży pojazdu. Za oszustwo może grozić nawet 8 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.