Data publikacji: 2018-06-21     Jednostka: Komisariat IX Policji w Gdańsku

Policjanci z komisariatu na Osowie zatrzymali młodego Norwega, który załatwiał potrzebę fizjologiczną w salonie z prasą na gdańskim lotnisku. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Łączna suma strat, jakie spowodował swoim zachowaniem to ponad 4 tys. zł. Usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek ok. godz. 5.30 odebrali zgłoszenie o tym, że w salonie z prasą, na terenie terminala gdańskiego lotniska młody mężczyzna oddał mocz na stojak z materiałami piśmienniczymi. Na miejsce natychmiast pojechał najbliższy patrol Policji i po rozmowie z pracownikiem salonu policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej sprawdzili monitoring i odtworzyli przebieg całego zdarzenia. Policjanci znali już rysopis sprawcy, sprawdzili terminal oraz przyległe do niego tereny. Po krótkiej chwili znaleźli i zatrzymali sprawcę. Jak się okazało, był to 22-letni obywatel Norwegii. W trakcie dalszych czynności policjanci przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie. Wynik tego badania dał wartość ponad 1 promila alkoholu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut zniszczenia mienia o łącznej wartości ponad 4 tys. zł.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Jednym ze zobowiązań jest naprawienie wyrządzonej szkody.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.