Data publikacji: 2018-06-21     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Dzięki pracy kryminalnych z Gdańska odpowiedzialności karnej nie uniknie 23-latek, który jest podejrzany o to, że prawie przez miesiąc okradał swojego pracodawcę. Właściciel sklepu o przestępstwie na jego szkodę dowiedział się od policjantów. Mężczyzna był zatrudniony w sklepie spożywczym, z którego jak ustalili policjanci, ukradł gotówkę, zdrapki na loterię oraz papierosy. Straty oszacowano na blisko 5 tysięcy złotych. 23-latek usłyszał zarzut kradzieży. Za to przestępstwo może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.


Wczoraj około godziny 11.00 kryminalni z gdańskiej komendy na jednej z ulic miasta zatrzymali 23-letniego mieszkańca Gdańska. Policjanci podczas pracy nad inną sprawą związaną z przestępstwami przeciwko mieniu zdobyli informację o tym, że zatrzymany przez nich 23-latek może być sprawcą kradzieży pieniędzy, zdrapek Lotto oraz papierosów ze sklepu, w którym pracował.
Jak ustalili policjanci mężczyzna w okresie od końca kwietnia do końca maja tego roku będąc zatrudniony jako sprzedawca w sklepie spożywczym okradał swojego pracodawcę. Mężczyzna przez blisko miesiąc ukradł gotówkę i asortyment o wartości blisko 5 tysięcy złotych.
Policjanci o przestępstwie powiadomili właściciela sklepu, który nie był świadomy, że w jego sklepie dochodziło do przestępstwa na jego szkodę. Pracodawca od razu po uzyskaniu od policjantów tej informacji zgłosił się do komisariatu, w którym złożył zawiadomienie o kradzieży.
Wczoraj 23-latek usłyszał zarzut , za kradzież może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.