Data publikacji: 2018-06-20     Jednostka: Referat Interwencyjny WP KMP w Gdańsku

Szybka reakcja policjantów z gdańskiej komendy doprowadziła do zatrzymania dwóch obywateli Norwegii w wieku 28 i 46 lat, którzy uszkodzili dwa samochody. Sprawcy w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Łączna suma strat jakie spowodowali to 10.5 tys. zł. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, ale pokrzywdzeni nie złożyli wniosków o ich ściganie z uwagi na to że mężczyźni pokryli szkody.

W poniedziałek około północy policjanci z gdańskiej komendy odebrali zgłoszenie o tym, że przy ul. Piwnej dwóch mężczyzn uszkodziło samochody taxi.Na miejsce natychmiast przyjechał najbliższy patrol Policji i po rozmowie z pokrzywdzonymi policjanci od razu zatrzymali wskazanych przez nich dwóch mężczyzn. Sprawcy zostali wcześniej ujęci przez pokrzywdzonych i pilnowani do czasu przyjazdu policjantów.

Jak się szybko okazało obaj mężczyźni byli nietrzeźwi, a badanie alkomatem wykazało u każdego z nich ponad dwa promile alkoholu. W trakcie ustalania ich tożsamości okazało się, że obaj mężczyźni to obywatele Norwegii, którzy odwiedzili Gdańsk w celach turystycznych. Zatrzymani sprawcy spędzili noc w policyjnym areszcie.

Policjanci przeprowadzili oględziny uszkodzonych samochodów. Okazało się, że sprawcy kopiąc w nie i uderzając pięściami, spowodowali wgniecenia karoserii oraz wybicie szyby. Właściciele oszacowali wartość strat na 9.8 tys. zł w chryslerze i 700 zł. w fordzie.

Wczoraj obaj sprawcy usłyszeli zarzuty i przyznali się do uszkodzenia samochodów.

Nie odpowiedzą karnie za swoje postępowanie ponieważ doszli do porozumienia z pokrzywdzonymi i zapłacili im za wyrządzone szkody. Taksówkarze wycofali wniosek o ściganie karne mężczyzn.Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.