Data publikacji: 2018-06-19     Jednostka: Komisariat I Policji w Gdańsku

Policjanci dzięki szybkiej reakcji i właściwemu działaniu uratowali 25-letnią kobietę, która próbowała targnąć się na własne życie zażywając tabletki. Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe, udzielili jej pomocy przedmedycznej, nakłonili do wypicia dużej ilości wody, co spowodowało opróżnienie żołądka z niebezpiecznej treści. Policjanci ustalają, co było przyczyną podjęcia takiej decyzji przez 25-latkę.

Wczoraj dzielnicowi z komisariatu na Oruni odebrali zgłoszenie o tym, że młoda kobieta w jednym z mieszkań na terenie miasta próbuje odebrać sobie życie.
Policjanci natychmiast pojechali pod podany adres i weszli do mieszkania. W mieszkaniu zastali młodą, bardzo już osłabioną kobietę, z którą był utrudniony kontakt werbalny. Na stole leżały blistry z kilkoma tabletkami, nóż kuchenny oraz butelka z alkoholem. Policjanci za nim wezwali pogotowie ratunkowe, ustalili, że kobieta przedawkowała silne leki.
Dzielnicowi przed przyjazdem ratowników medycznych nakłonili kobietę do wypicia dużej ilości płynów, co spowodowało opróżnienie żołądka z niebezpiecznej treści. Ratownicy, którzy przyjechali na miejsce, zdecydowali o przewiezieniu kobiety do szpitala z uwagi na realne zagrożenie dla jej życia.
Funkcjonariusze teraz sprawdzą dokładnie, co było przyczyną podjęcia takiej decyzji przez 25-latkę.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.