Data publikacji: 2018-06-19     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Policjanci z wydziału prewencji gdańskiej Policji w ramach przygotowań do sezonu turystycznego 2018 wzięli udział w spotkaniu na Stadionie Energa Gdańsk zorganizowanym przez Gdańską Organizację Turystyczną.


W minionym tygodniu funkcjonariusze z gdańskiej komendy uczestniczyli w spotkaniu dedykowanym dla przedstawicieli branży turystycznej. Spotkanie pod hasłem „Gdańsk bezpieczny cały rok” odbyło się na Stadionie Energa Gdańsk, przy ul. Pokoleń Lechii 1.

Gdańsk jest miastem, do którego w okresie letnim chętnie przyjeżdżają turyści z Polski, Europy i nie tylko. Jak co roku gdańska Policja przygotowuje się na ten okres, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Gdańska oraz osobom odwiedzającym nasze miasto policjanci zaczynają pracę nad tym zadaniem z odpowiednim wyprzedzeniem.

Funkcjonariusze w trakcie spotkania, w którym wzięli udział także przedstawiciele Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Gdańskiego Ośrodka Sportu, Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego oraz przedstawiciele gdańskich hoteli i restauracji rozmawiali o bezpieczeństwie. Poruszane tematy ogólnego bezpieczeństwa zawierały m.in. bezpieczeństwo turystów, bezpieczeństwo nad wodą oraz zabezpieczenie porządku publicznego w trakcie trwania sezonu letniego 2018 na terenie miasta Gdańska.

Zorganizowane spotkanie miało na celu wymianę poglądów i doświadczeń, zacieśnienie współpracy pomiędzy instytucjami w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz reagowania na wszelkie przypadki łamania przepisów prawa. Omówiono również zasady współpracy i wzajemnego wsparcia przy wykonywaniu zadań.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2018 r.