Data publikacji: 2018-06-13     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

 

W najbliższy czwartek, 14 czerwca, pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów oraz na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

14 czerwca na drogach naszego województwa policjanci przeprowadzą działania „Bezpieczny pieszy”, których głównym celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z ich udziałem. Mundurowi zwrócą uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych i wobec pieszych. 

Zwiększoną liczbę patroli spotkamy w obrębie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych, gdyż są to miejsca, w których najczęściej dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Kierowcom przypominamy, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Pod żadnym pozorem nie wolno omijać pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Pieszym natomiast przypominamy, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystać z telefonów komórkowych i rozglądać się nawet kiedy sygnalizator nadaje kolor zielony. Po zmroku, poza obszarem zabudowanym, należy korzystać z elementów odblaskowych. Rowerzyści, mimo braku obowiązku, powinni korzystać z kasków i również zachować szczególną ostrożność podczas przejeżdżania przez jezdnię. 

Działania będą trwały od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora. Należy pamiętać, że pieszy i rowerzysta są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas zderzenia z pojazdem samochodowym mają znikome szanse na uniknięcie poważnych obrażeń.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.