Data publikacji: 2018-06-13     Jednostka: KWP Gdańsk

 

Na terenie naszego województwa, 13, 20 i 26 czerwca, zostaną przeprowadzone działania „Prędkość na drodze krajowej nr 20”. Pomorscy policjanci, wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami będą egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Na drodze krajowej nr 20, jednej z bardziej obciążonych w naszym województwie, przez trzy dni, 13, 20 i 26 czerwca spotkamy większą liczbę funkcjonariuszy, którzy zwrócą szczególną uwagę na kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewozu dzieci i korzystania z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku. 

W działaniach wezmą udział także policjanci z województwa zachodniopomorskiego. Zatem na całej długości drogi krajowej nr 20, liczącej ponad 300 km, należy spodziewać się mundurowych wyposażonych w ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami. 

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Patrole policyjne mogą prowadzić pomiar prędkości w sposób kaskadowy, co oznacza, że po minięciu policyjnego radiowozu należy spodziewać się następnej kontroli prędkości.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.