Data publikacji: 2018-06-13     Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku

Funkcjonariusze z komendy miejskiej uczestniczyli w festynie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 14 w Gdańsku. Poprzez konkursy i zabawę policjanci omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa na różnych obszarach oraz przypomnieli numery alarmowe. Każdy chętny mógł także porozmawiać z mundurowymi na nurtujące go pytania oraz po bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji.

Kilka dni temu w Szkole Podstawowej nr 14 w Gdańsku odbył się festyn sportowo-rodzinny, na którym  nie zabraklo  policjantów z prewencji gdańskiej komendy. W trakcie spotkania funkcjonariusze przeprowadzili konkursy dla dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa na różnych obszarach oraz rozdawali drobne upominki. Uczniom przypomniano również numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia, a w specjalnie przygotowanym stoisku informacyjnym każdy chętny mógł porozmawiać z policjantami na nurtujące go pytania.
Dzieci dowiedziały się również jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą, w lesie, w górach i w domu. Policjanci opowiedzieli również co należy zrobić kiedy spotyka nas nieprzewidziana i trudna sytuacja oraz jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi.
Uczestnicy festynu, mogli z bliska obejrzeć również  sprzęt policyjny, usiąść w policyjnym radiowozie oraz na motocyklu.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.