Data publikacji: 2018-06-13     Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku

Policjanci z wydziału prewencji gdańskiej Policji w ramach ministerialnego programu profilaktycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z dziećmi klas 1- 4 szkół podstawowych. Na spotkanie w kinie Helios przyszło ok. 450 dzieci. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego.

 Na początku tygodnia funkcjonariusze wydziału prewencji gdańskiej Policji , w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wspólnie z kinem Helios zorganizowali spotkanie przedwakacyjne z dziećmi klas 1-4 gdańskich szkół podstawowych. Spotkanie odbyło się w kinie Helios przy ul. Kołobrzeskiej 41c.

 Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą, w lesie, w górach i w domu. Policjanci opowiedzieli również co należy zrobić gdy spotkają się z nieprzewidzianą i trudną sytuacją oraz jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi. Funkcjonariusze mówili dzieciom o zasadach funkcjonowania numerów alarmowych.

 Uczniom przypomniano m.in. gdzie i jak bezpiecznie korzystać z akwenów wodnych, co oznaczają znaki znajdujące się nad wodą oraz że lekkomyślność i brawura mogą doprowadzić do tragedii. Przypomniano również numery alarmowe, w tym numer do WOPR – 601-100-100.Policjancji zapoznali uczestników spotkania z zasadą działania i potrzebą utworzenia ,,ICE’’ w ich telefonach.

 Gdańscy policjanci dbają o bezpieczeństwo gdańszczan przez cały rok, w szczególności tych najmłodszych. Prowadzone przez nich programy i akcje profilaktyczne maja na celu edukować oraz wypracować tzw. dobre nawyki. Kolejne spotkania policjantów z uczniami w kinie Helios odbędą się już po wakacjach.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.