Data publikacji: 2018-06-07     Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku

Wydział Dochodzeniowo Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Oliwa prowadzą postępowanie dotyczące pobicia. Do zdarzenia doszło 20 stycznia 2018 roku przy ul. Cystersów w Gdańsku, grupa mężczyzn napadła na dwóch pokrzywdzonych wychodzących z klubu mieszczącego się przy tej ulicy. Związek ze sprawą mogą mieć mężczyźni, których wizerunki publikujemy.

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa prowadzą dochodzenie, dotyczące pobicia dwóch mężczyzn w dniu 20 stycznia 2018 roku przy ul. Cystersów w Gdańsku. Do przestępstwa miało dojść pomiędzy godziną 21.15-21.30. Z relacji osób pokrzywdzonych wynika, że grupa 10-15 mężczyzn zaatakowała ich i pobiła kiedy wychodzili z klubu, w którym odbywała się impreza.

Policjanci w tej sprawie wykonali wiele czynności procesowych, powołali biegłych z zakresu medycyny sądowej, docierali do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia. Do prowadzonego postępowania zabezpieczono również zapis monitoringu z kilku miejsc, na jednym z nich widać mężczyzn mogących mieć związek ze zdarzeniem.

W związku z tym, że wykonane przez policjantów czynności nie doprowadziły na tą chwilę do ustalenia tożsamości sprawców tego przestępstwa, prokurator podjął decyzję o upublicznieniu wizerunku osób mogących mieć związek z tym zdarzeniem.

Wszystkie osoby, które rozpoznają tych mężczyzn lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku mieszczącym się przy ul. Nowe Ogrody 27. Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc całodobowo na numer oficera dyżurnego (58) 321-62-22, do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego na nr telefonu (58) 321-60-16 lub na numer policjanta prowadzącego sprawę (58) 321-62-82, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.