Data publikacji: 2018-06-05     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

8 czerwca policjanci województwa pomorskiego oraz zachodniopomorskiego przeprowadzą wspólne działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”, których celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami, będą m.in. egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Licząca 351 kilometrów, droga z Pruszcza Gdańskiego do przejścia granicznego z Niemcami jest jedną z najbardziej obciążonych w naszym kraju. Nadmierna prędkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych. Piątek jest dniem szczególnym dla służb ruchu drogowego. Weekendowe wyjazdy, powroty do domów z delegacji powodują dodatkowe obciążenie dróg. 

Tego dnia pomorscy policjanci przeprowadzą działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”. Na krajowej „szóstce” pojawi się zwiększona liczba patroli ruchu drogowego, które wyposażone w mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami, będą egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości. Należy spodziewać się kaskadowego pomiaru prędkości, co oznacza, że po minięciu patrolu Policji, napotkamy następny. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na inne wykroczenia, zwłaszcza na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.