Data publikacji: 2018-06-04     Jednostka: Komenda Miejska Policja w Gdańsku

Z okazji Dnia Dziecka, gdańscy policjanci aktywnie włączyli się w obchody dnia dziecka, które były organizowane na terenie miasta. Dzieci miały okazję m.in. bliżej przyjrzeć się specjalistycznemu wyposażeniu policjantów oraz innych służb, czy też sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie. W miniony weekend policjanci uczestniczyli w szeregu imprez, które odbywały się na terenie miasta z okazji Dnia Dziecka.

W minioną sobotę od godziny 10.00 gdańskie ZOO zamieniło się w ogromny plac zabaw. Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów wspólnie z Komendą Miejską Policji w Gdańsku, Gdańskim Ogrodem Zoologicznym, Radiem Plus oraz innymi służbami mundurowymi zorganizował w dniu 2 czerwca na terenie ZOO w Gdańsku - Oliwie festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Dla dzieci zorganizowano szereg atrakcji, w tym: występy dziecięcego zespołu rockowego „Czarodzieje z Kaszub” i grupy animatorów Party Mix, spotkanie z Dyrektorem ZOO p. Michałem Targowskim oraz polskim gimnastykiem sportowym, mistrzem olimpijskim, mistrzem świata i mistrzem Europy - Leszkiem Blanikiem, konkursy w tym profilaktyczne na temat bezpieczeństwa przeprowadzone przez policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Gdańsku. Ponadto odbyły się pokazy aikido i gimnastyki sportowej w wykonaniu dzieci z Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Gdańsku. Atrakcją były z pewnością dmuchane zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe oraz inne niespodzianki.

Z kolei policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze z Komisariatu VIII Policji w Gdańsku włączyli się w Wielki Festyn Rodzinny Gdańsk Dzieciom zorganizowany przez Urząd Miejski. W trakcie imprezy zaprezentowano sprzęt oraz elementy wyposażenia policjantów. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy przygotowali dla najmłodszych konkursy z nagrodami. Dzieci miały okazję usiąść w policyjnym radiowozie oraz na motocyklu. Policjantki przeprowadziły quizy z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym dla dzieci oraz rodziców.

Zgodnie z oczekiwaniami najmłodsi przybyli na miejsce w licznych grupach, które w ten słoneczny dzień miały wiele powodów do uśmiechu.

 

Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.