Data publikacji: 2018-06-01     Jednostka: KWP Gdańsk

 

Przez cały czerwiec mundurowi z gdańskiej drogówki przeprowadzać będą na Obwodnicy Trójmiasta działania „Bezpieczna S6”. Głównym celem działań będzie ograniczenie tragicznych następstw zdarzeń drogowych spowodowanych nieprzestrzeganiem ograniczeń prędkości.

Gdańscy policjanci na terenie Obwodnicy Trójmiasta przeprowadzą działania „ Bezpieczna S6”. Akcja przeprowadzona w terminie od 1 do 30 czerwca br. ma na celu poprawę bezpieczeństwa na tej niezwykle ruchliwej drodze. Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. Należy spodziewać się kaskadowego pomiaru prędkości. Oznacza to, że po minięciu fotoradaru lub patrolu Policji, możemy napotkać kolejne punkty pomiaru prędkości.

Przypominamy. Jazda z nadmierną prędkością powoduje, że zadania stojące przed kierowcą stają się trudniejsze. Kierowca ma mniej czasu na prawidłową ocenę sytuacji, droga zatrzymania wydłuża się, na pojazd działają większe siły, mogące spowodować utratę kontroli. Przekraczanie dozwolonej prędkości jest nadal jednym z najczęstszych powodów zdarzeń drogowych. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego – nie przekraczajmy dozwolonej prędkości.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.