Data publikacji: 2018-06-01     Jednostka: KWP Gdańsk

 

3 czerwca pomorscy policjanci przeprowadzą Kaskadowy pomiar prędkości. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, uświadomienie kierującym zagrożenia, jakie niesie za sobą nadmierna prędkość oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz urządzeń do przewożenia dzieci.

Policjanci ruchu drogowego w najbliższą niedzielę przeprowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na pomorskich drogach. W trakcie działań funkcjonariusze będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się kierowcy.  Na naszych drogach spotkamy funkcjonariuszy wyposażonych w ręczne mierniki prędkości oraz patrole korzystające z pojazdów nieoznakowanych z wideorejestratorem. 

Nadmierna prędkość nieustannie jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia obrażenia. Pieszy potrącony przez samochód poruszający się z prędkością 60km/h ma tylko 15% szans na przeżycie. Kierujący samochodem,  który uderzy w  twardą  przeszkodę z prędkością 90 km/h praktycznie nie ma szans na przeżycie. 

Kaskadowy pomiar prędkości ma także przypominać, że należy jechać zgodnie z przepisami także po minięciu policyjnego patrolu.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.