Data publikacji: 2018-06-01     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

W czwartkową noc gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali recydywistę, który był poszukiwany i  ukrywał się przed organami ścigania. 44-latek wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej, kiedy nietrzeźwy jechał motorowerem w stronę plaży.  Jak się okazało na mężczyźnie ciążyły dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, za mężczyzną wydano też list gończy z uwagi na zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Kilka godzin później funkcjonariusze drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi.

W czwartek tuż po północy na ul.Zdrojowej policjanci ruchu drogowego postanowili zatrzymać do kontroli kierującego motorowerem, który jechał w stronę plaży.  Podczas rozmowy z 44-letnim mieszkańcem Elbląga funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało, że jest on pod wpływem ponad promila alkoholu. Podczas sprawdzania  danych kierującego okazało się , że na mężczyźnie ciążą dwa sądowe dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dalsza kontrola wykazała, że 44- latek figurował w bazie osób poszukiwanych w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Był poszukiwany przez gdański sąd do dwóch spraw kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za które sąd orzekł  karę pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 10 miesięcy. Ponadto sąd w Gdańsku wydał za mężczyzną list gończy w związku z zastosowanym wobec niego środkiem zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna podejrzany jest o popełnienie takich przestępstw jak działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, bezprawne pozbawienie człowieka wolności ze szczególnym udręczeniem, nielegalne posiadanie broni, uszkodzenie ciała i posiadanie narkotyków.

44-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu w Nowym Porcie. Zgodnie z dyspozycjami sądu mężczyzna zostanie teraz umieszczony w zakładzie karnym lub areszcie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazów sądowych grozi mu teraz kolejne 5 lat pozbawienia wolności.

 

Kilka godzin później, tj.ok,godz. 07:20 na ul. Trakt Św. Wojciecha policjanci drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który miał sądowy dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze zbadali 34-letniemu kierowcy nissana stan trzeźwości i okazało się, że był w stanie po użyciu alkoholu. Podczas wykonywania badania trzeźwości mężczyzna powiedział do policjanta, że go poznaje i że to on rok temu „załatwił„ mu dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze podczas kontroli w bazie danych potwierdzili, że mężczyzna kierował samochodem pomimo dożywotniego zakazu. 34-latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu na ul. Platynowej.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.