Data publikacji: 2018-06-01     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Na początku tygodnia policjanci ruchu drogowego zatrzymali 24-latka z powiatu gdańskiego, który kierując mazdą najpierw przekroczył dozwoloną prędkość, a potem nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Jak się okazało młody mężczyzna był pod wpływem narkotyków. W trakcie ucieczki naruszył też szereg przepisów w ruchu drogowym, za które odpowie przed sądem.

We wtorek w nocy na ul.Trakt Św.Wojciecha policjanci drogówki „namierzyli" kierującego mazdą, który jechał z prędkością 120 km/h, tam gdzie dozwolona prędkość wynosiła 30 km/h. W związku z ujawnionym wykroczeniem patrol ruchu drogowego chciał zatrzymać do kontroli kierującego samochodem. Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten widząc radiowóz przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, kierujący nie reagował na dawane przez policjantów sygnały. Po około kilometrze pościg zakończył się na ul. Rzeźnickiej, a 24-letni kierowca mazdy został zatrzymany.

Podczas legitymowania i rozmowy z 24-latkiem uwagę funkcjonariuszy zwrócił jego wygląd i zachowanie. Młody mężczyzna był nerwowy i pobudzony. Badanie testerem wykazało, że mieszkaniec powiatu gdańskiego jest pod wpływem narkotyków. 24-latek został zatrzymany. Już w szpitalu pobrana została od niego krew do badań na zawartość narkotyków.

W trakcie ucieczki przed policjantami kierujący mazdą popełnił szereg wykroczeń drogowych, za które odpowie już przed sądem, m.in. trzykrotnie przekroczył linię podwójną ciągłą, pięciokrotnie nie zasygnalizował manewru zmiany pasa ruchu i przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Za popełnione przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego - kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.