Data publikacji: 2018-05-29     Jednostka: Komisariat Policji IX w Gdańsku

Zarzuty kradzieży sprzętu elektronicznego, laptopa, kamery oraz dysku usłyszeli mieszkańcy Warszawy w wieku 21 i 32 lat. Odpowiedzialności karnej nie unikną dzięki policjantom z Osowej. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

15 maja tego roku policjanci z komisariatu w Osowej zostali powiadomieni o kradzieży sprzętu elektronicznego z dwóch sklepów mieszczących się w galerii handlowej. Sprawcy za każdym razem mijali linię kas nie płacąc za laptop, kamerę i dysk, sprzęt o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych. 

Pracujący nad sprawą kryminalni z komisariatu zdobyli informacje, które pozwoliły na ustalenie tożsamości sprawców tych przestępstw, a następnie ich zatrzymanie, policjanci mieli utrudnione zadania ponieważ osoby te nie miały stałego miejsca pobytu na terenie miasta. 

Do pierwszego zatrzymania doszło w miniony weekend, policjant podczas patrolu zauważył 32-letnią kobietę, która odpowiadała rysopisowi, kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnej celi. Jej wspólnik 21-latek trafił w ręce policjantów już następnego dnia. 

Wczoraj na podstawie zebranych dowodów śledczy z komisariatu IX przedstawili podejrzanym mieszkańcom Warszawy zarzuty kradzieży laptopa, kamery oraz dysku o łącznej wartości ponad 5 tysięcy złotych. 21-latek był dodatkowo poszukiwany za oszustwa na terenie województwa warmińsko- mazurskiego. 

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.