Data publikacji: 2018-05-27     Jednostka: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

 

Wczorajszy IV Marsz Równości odbył się bez większych incydentów. W zgromadzeniu według szacunków udział wzięło ok. 3000 uczestników. Policjanci przez cały czas trwania zgromadzenia czuwali nad bezpieczeństwem uczestników oraz mieszkańców Gdańska.

Wczoraj o godzinie 15.00 rozpoczał się marsz równości. Wzięło w nim udział około 3000 uczestników. Demonstrujący przeszli zgodnie z planem ulicami Gdańska. Demonstrującym towarzyszyła cały czas policja, dbając o porządek i bezpieczeństwo.

Aby jeszcze lepiej zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników zgromadzeń oraz mieszkańców Gdańska zostało utworzone specjalne stanowisko dowodzenia koordynujące działania wszystkich policjantów. Policjanci na bieżąco rozpoznawali zagrożenia, wskazywali miejsca podwyższonego ryzyka i szybko reagowali na drobne incydenty. Zebrany w tych sprawach materiał jest analizowany, policjanci sprawdzają, czy doszło do naruszenia prawa.

W zabezpieczenie marszu zaangażowani byli policjanci różnych służb, w tym prewencji, ruchu drogowego i z pionu kryminalnego.

Podczas przemarszu policjanci nie odnotowali żadnych poważnych incydentów, marsz przebiegł spokojnie.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.