Data publikacji: 2018-05-25     Jednostka: Wydział Operacyjno Rozpoznawczy KMP Gdańsk

We wtorek (22 maja) krótko po zgłoszeniu kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 21-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna wcześniej włamał się do samochodu przy ul. Rajskiej i ukradł z niego nawigację. Sprawca włamania spędził noc w policyjnym areszcie, następnego dnia usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Miejkiej Policji w Gdańsku we wtorek ok. godz. 20 odebrali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z samochodów zaparkowanych przy ul. Rajskiej. Na miejsce natychmiast pojechali kryminalni, którzy sprawdzili samo miejsce zdarzenia jak również pobliski teren. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej w tym czasie przeprowadzili oględziny, technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. 

Kryminalni w trakcie pracy nad tą sprawą przeglądnęli monitoring i zdobyli rysopis sprawcy. W ciągu niespełna dwóch godzin policjanci na podstawie zebranych informacji i po ich analizie oraz po przeczesaniu Starego Przedmieścia i Dolnego Miasta ok. godz. 22:00 zatrzymali sprawcę. 

Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Zatrzymany 21-letni mieszkaniec Gdańska w środę usłyszał zarzuty. 

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.