Data publikacji: 2018-05-23     Jednostka: Komisariat Policji V w Gdańsk

Dzięki pracy kryminalnych z Przymorza odpowiedzialności nie uniknie gdańszczanin, który podejrzany jest o kradzież siedmiu rowerów, o łącznej wartości 10 tys. złotych. Zatrzymany 32-latek spędził noc w policyjnym areszcie, o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie o kradzieży roweru spod jednej ze szkół podstawowych na Przymorzu. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod ten adres. Na miejscu rozmawiali z potencjalnymi świadkami, sprawdzali monitoring i zabezpieczyli ślady. Jeszcze tego samego dnia w jednym z gdańskich lombardów policjanci odnaleźli ukradziony rower, zwrócili go już właścicielowi. 

Wczoraj kryminalni z Przymorza w wyniku zdobytych informacji zatrzymali 32-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego o kradzieże rowerów. Policjanci analizowali materiały różnych tego typu spraw i zebrali dowody, które pozwoliły funkcjonariuszom na przedstawienie zatrzymanemu różnych zarzutów. Sprawca za kradzieże, których dopuścił się na przełomie kwietnia i maja usłyszał łącznie dziesięć zarzutów. W trakcie pracy operacyjnej kryminalni zdobyli informacje i dowody na to, że mężczyzna oprócz rowerów kradł również perfumy w sieciowych drogeriach. Mężczyzna w przeszłości dopuścił się podobnych przestępstw i dla tego prokurator zawnioskował areszt. O jego dalszym losie jeszcze dzisiaj zadecyduje sąd. 

Łączna wartość ukradzionych siedmiu rowerów to ponad 10 tys. zł. Wartość ukradzionych perfum to ponad 8 tys. zł. 

Za kradzież w warunkach recydywy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.