Data publikacji: 2018-05-18     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 36-letniemu mężczyźnie, który przewoził w samochodzie zbyt dużą ilość pasażerów. Auto technicznie było przystosowane do przewozu 3 osób, tymczasem w fiacie siedziało 8 pasażerów.

W środę rano na ul.Cygańska Góra policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej fiata ducato, którym kierował 36-letni obywatel Białorusi. Po rozpoczęciu kontroli policjanci ocenili m.in. stan techniczny pojazdu. Podczas oględzin auta zwrócili uwagę, że w samochodzie znajduje się zbyt duża ilość pasażerów. Auto technicznie było przystosowane do przewozu 3 osób, tymczasem w fiacie siedziało 8 osób.Taki sposób podróżowania zagrażał bezpieczeństwu osób znajdujących się w aucie.

Wobec nieodpowiedzialnego mężczyzny, który kierował samochodem, wyciągnięto odpowiednie konsekwencje prawne. Funkcjonariusze ukarali 36-latka mandatem karnym i zatrzymali mu prawo jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu na 3 miesiące.


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.