Data publikacji: 2018-05-18     Jednostka: Wydział Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku

Wczoraj gdańscy policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę 63-letniej kobiecie, która spowodowała kolizję drogową będąc pod wpływem 1,8 promila alkoholu. Kiedy tylko gdańszczanka zobaczyła policjantów na miejscu zdarzenia, powiedziała do nich "Tak jestem pijana".
Wczoraj o godz.06:30 policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji, do której doszło na ul. Podwale Przedmiejskie. Funkcjonariusze pojechali na miejsce zdarzenia i ustalili, że 63-latka kierująca mercedesem podczas zmiany pasa ruchu z lewego na prawy nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z jadącym prawym pasem seatem. Po tym jak kobieta wysiadła z samochodu i zobaczyła policjantów od razu przyznała "Tak jestem pijana". Badanie trzeźwości wykazało, że mieszkanka Gdańska ma we krwi 1,8 promila alkoholu.

Nietrzeźwa sprawczyni kolizji został zatrzymana i doprowadzona do komisariatu Policji. Samochód 63-latki został odholowany na parking, a pies którego przewoziła trafił do schroniska. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień do kierowania grozi za spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.

 


Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Wszelkie prawa zastrzeżone.© 2019 r.